Sulawesi – Latimerie podivná

  • Ano. Já, sám za sebe, ale především čestně (stejně mi to není nic platné :-)) potvrzuji, bohužel jen vizuální a tedy bez fotografie !!!, úlovek Latimerie podivné, který mám (opravdu) z výpravy do Indonézie.

Latimerie podivná

Bohužel, jelikož celá skupina „kamsi“ spěchala a zapomněla mne, tak trochu, nováčka na chvostu se nekonečně kochat na neskutečně barevné stěně a já pak musel za skupinou trochu spěchat… a při drobném duševním zmatkování „jen aby se mi neztratili“ jsem se při rozhlížení kolem podíval také na stranu od korálové stěny a tam ve vzdálenosti cca 5-7 metrů? plavala v našem směru (hloubka něco ke 20 metrům) velmi podivná ryba, kterou jsem nedokázal zařadit (to u mne ovšem stále není nic neobvyklého).
Ve strachu před smíchem kolegů, že nepoznám základní druhy ryb jsem si obrázek v hlavě nechal až na návrat domů k internetu. A protože pak uběhla nějaká chvilka a během pobytu se stalo několik veselých jiných příhod – tak má „zlatá“ (ve skutečnosti taková špinavá a temná) rybka se stala „Jitrnicí jakou svět neviděl„.

Latimerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..