a zase Barča

22.7. Jirka zavelel nástup na podvečerní ponor. Sraz byl u Karla v 17:30, odkud jsme čtyři potápěči a jedna nepotápějící se podpora vyjeli na Barču. Ta nás opět překvapila čistou a teplou vodou (sice jen do 7m, ale i tak jí děkuji).
Při oblékání jsme bavili okolní zevlující … potápěče – nebudu přímo práskat 🙂, ale někteří z nás zapomněli doma počítač, další olova, někdo zase zapomněl, jak se leze do neoprénu nebo jak nasadit INT automatiku na lahev a další vzal kajaky místo výstroje na potápění.

Je mi líto, že nikdo nevyfotil potápěče ve finále zatíženého třeba baterkama místo olov (2xArturo + 1xBooster a zbytky olova od ostatních) během fáze hledání těžkých kamenů, aby se mohl potopit.

Bylo to včera a už se mi stýská. Voda měla 22°C na hladině a v 7m krásných 19°C – hlouběji jsme s Karlem nebyli, „páč nebyl důvod„. Šli jsme od pontonu doprava a během 75minut jsme v čisté vodě potkali hejna ryb, snad deset štik, tři pěkné kapry a okouny a menší candáty. Na téměř křišťálovou vodu jsme kápli skoro u pláže. Viditelnost byla o něco horší, nežli v sobotu.

Kdo nebyl, ať chvátá, dokud je ještě na Barče něco vidět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..