Vánoční ponor v Zell am See

Ahoj nahožábří,
chtěl jsem Vám jen popsat vánoční ponor ála (alá) Rakousko…

Po každodenním lyžování v Kaprůn – Zell am See – Gross Glockner – Ostereich (naše domovská to oblast na rajdy bicyklowe) jsem narazil na dost propagovanou akcičku potapěčů z okolí Zell am See, kteří zavírali vodu – jak pravil plakát ve městě – 25.12. ve 12:00 hod.


To je jasný že jako správnej podvodník, jsem chtěl vědět jak to ti hoši alpský dělaj. Skoro tři hodiny jsem kvůli tomu musel snášet procházku po místních boutique-cích (a chtěl proto svou tříčtvrtinu trefit do tykve), bo mě to stálo dost na to abych neplatil vstupný asi tak 25 let.
Okolo 16:30 se to celý začalo. Přihrčely dva povozy s jágr téé, rumem, svařákem, punčem a pivem. Řekl jsem si, že to začíná, jako pěknej Vánoční masakr.
Taky se začaly rojit přívženci potápění a ti ostatní, co chtěli vidět, jestli se najde ňákej cvok, co do tý vody vleze.

Více zastoupena byla kategorie B.. = roj čumilů s s osmi plechovkovejma diginama. Z části popíjejících se najednou stali potápky… tj. asi deset lidí v neoprenovejch sucháčích a čtyři v trilaminátech. První dvojka šla na to super přístupem pro čluny, kde se upravila (bylo vidět, že jsou to starý kusy, podle otřískaných letitých cajků) …

Připojil jsem se k čumilům a udělal pár dokumentačních foteček, aby mi doma věřili, a koukal jestli nejsou kucí neučesaný, nebo nemrkaj ve smršti foto blesků.

Pánové, po zanoření těhle dvou, kdy jsem si říkal, že se přihlásím u jejich diverfűhrera, abych dohodl frončaft bezuch, se začalo dít něco pro mě dost nepředstavitelnýho…. Začala hrát kapela regulérní rakouskou odrhovačku typu ejchuchů dřeváky a kolena do vrchu. Inu jiný kraj – jiný mrav, nu což mají to klucí s muzikou. Chyba lávky.. ostatní popisovaný ansámbl se seřadil (seřadil!!!!!) na molu, vyfasoval fakličky, které jim zapálil nějaký přihlížející sněhulák a začal aquabeling… Hošové tvořili obazce… kolečka, osmičku a podobně a uživali si popularitu od přihlížejících typu B. Měl jsem dojem, že vídím zasvěcovací obřad hnědých košil z roku 1939.

Protože se mezitím setmělo měl tenhle luminiscenční aquabeling hodně velký ohlas. Hošové mezi tím v sucháčích dovzlínali ve tmě k ukrytému pontonu a svými fakličkami zažehli kometu na pontonu umístěnou.

Šlus, konec a fertik.

Musím se přiznat, že ty tři hodiny mi za to nestály. Nečekal jsem zrovna tenhle typ show…

Nedej Bůh, abychom měli na Barče na Sylvestra čtyřista lidí, hrála kapela a já dělal s Tomíkem na pontonu holubičku, zatímco Karel, Péťa, Olín, Jirka a další by zapálili na hladině petrolejovou skvrnu velikosti fotbalového hřiště… Tržba stánkařů by asi byla dobrá.. ale potápění už by to určitě nebylo.

– Die Blaue Sau –

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..